Doložení příjmů

vysvětlení pojmu "doložení příjmů"

obrazek

Doložení (prokázání) příjmů je ze zákona povinnen po budoucím úvěrovaném chtít kdokoliv, kdo mu půjčuje peníze, tedy banka, družstevní záložna, splátková společnost, soukromá firma i soukromá osoba.

K tomuto doložení příjmů lze přistoupit různě, od kontroly výpisů z účtu, kam chodí mzda až po pouhé prohlášení klienta, že má dostatečné příjmy.

Čím méně podrobné a pečlivé je dokládání příjmů, tím více je půjčka riziková a tedy dražší, s nižším LTV a často i s kratší splatností.

Standardně prokazují zaměstnanci příjem kombinací Potvrzejí o příjmu, které vystaví zaměstnavatel, a výpisů z bankovního účtu, kam mzda chodí.

Zaměstnancům, kteří dostávají výplatu hotově, půjčuje je mizivý počet bank (v podstatě pouze 2), někdy si v těchto případech banky vyžadují Evidenční list důchodového zabezpeční, potvrzený Správou sociálního zabezpečení.

Živnostníci (OSVČ) dokládají své příjmy daňovým přiznáním (orazítkovaným Finančním úřadem na každé straně) v kombinaci dokladem o úhradě daně.

Pokud chcete vědět cokoliv bližšího, nebo chcete poradit..., neváhejte a KONTAKTUJTE NÁS, pomůžeme Vám, BEZPLATNĚ.

Zadejte svoji e-mailovou adresu

Obratem se Vám ozveme

Zpětné volání zdarma

Zadejte svoje telefoní číslo a my Vám zavoláme zpět zcela zdarma

Kontaktní formulář

Napište nám pomocí
kontaktního formuláře

obrazek

Kontaktní formulář

nebo nám napište na email: reseni@poradimesuverem.cz nebo přímo zavolejte na 724 800 094.
obrazek

práce pro vás hledáme zprostředkovatele

Nabízíme: Seriózní jednání - Pružnost - Kreativita - Úspěšnost

Popis: člověk proklientsky orientovaný, slušný, komunikativní, schopný pružného přístupu, nelže, neokrádá klienty, chce si vydělat peníze.

Jste to právě Vy? Kontaktujte nás