Kontokorent

vysvětlení pojmu "kontokorent"

obrazek

Kontokorent je úvěr (touto formou může být poskytnuta i hypotéka, umí to např. Raiffeisenbank), kdy výši úvěru nečerpáte a následně nesplácíte ve splátkách, ale kdy můžete vyčerpat ze svého účtu více peněz, než jaký je stav, tedy tzv. "jít pod nulu"

Kolik můžete jít pod nulu je limitováno smlouvou, je to výše kontokorentního úvěru.

Peníze můžete z účtu čerpat libovolně často po libovolných částkách, a stejně jak můžete pejíze libovolně často a v libovolné výši splácet zpět.

Zpravidla jednou za rok musíte účet uvést do stavu, když je stav na účtu vyšší než nula, ale hned další den zase můžete jít pod nulu.

Tyto úvěru jsou většinou drahé (ani u bank není vyjímkou úroková sazba 15% p.a., i více), na druhou stranu pokud peníze zrovna nepotřebujete, můžete je na účet vrátit a neplatíte z nich tedy žádné úroky.

KTK je nevhodný jako náhrada splátkového úvěru, je vhodný pouze pro ekonomicky silné jedince či firmy, které neřeší celkový nedostatk peněz, ale pouze občasný a krátkodobý.

Pro běžnou fyzickou osobu, která má tento KTK neustále vyčerpaný a jednou za rok má problém sehnat peníze, aby je na účet aspoň na ten jeden den dala, je kontokorent finanční sebevražda.

Zadejte svoji e-mailovou adresu

Obratem se Vám ozveme

Zpětné volání zdarma

Zadejte svoje telefoní číslo a my Vám zavoláme zpět zcela zdarma

Kontaktní formulář

Napište nám pomocí
kontaktního formuláře

obrazek

Kontaktní formulář

nebo nám napište na email: reseni@poradimesuverem.cz nebo přímo zavolejte na 724 800 094.
obrazek

práce pro vás hledáme zprostředkovatele

Nabízíme: Seriózní jednání - Pružnost - Kreativita - Úspěšnost

Popis: člověk proklientsky orientovaný, slušný, komunikativní, schopný pružného přístupu, nelže, neokrádá klienty, chce si vydělat peníze.

Jste to právě Vy? Kontaktujte nás