Úrok

Vysvětlení pojmu "úrok"

Úrok (vyjádřený úrokovou sazbou) je odměna toho, kdo peníze půjčí. Udává se v procentech ročně (per annum - zkratka p.a.) nebo měsíčně (per month - zkratka p.m.).

V procentech měsíčně se uvádí úroky při extrémně krátkodobých půjčkách (řádově měsíce) nebo v případech, kdy by roční procento vypadalo špatně, odrazovalo by potenciální klienty, proto se uvádí měsíčně.

Bankovní domy, seriozní splátkové instituce, družstevní záložny uvádí úrokové sazby v roční podobě

Obvyklé úrokové sazby:

Častým trikem všech subjektů, pohybujících se na peněžním trhu je uvádět nižší úrokovou sazbu a svůj zisk si zvyšovat vysokými poplatky (např. za sjednání úvěru, za vedení účtu...atd.). Proto se vždy zajímejte o tzr. RPSN, což je roční procentní sazba nákladů, která Vám jasně řekne, kolik procent Vás úvěr skutečně stojí, včetně všechn poplatků.

Pokud je rozdíl mezi úrokovou sazbou a RPSN 1 - 2 procenta, lze hovořit o přiměřených poplatcích, pokud je rozdíl přes 2 procenta, je to právě ten případ, kdy vás úvěrující naláká na nižší úrokovou zazbu a pak vám naúčtuje vysoké poplatky.

Zadejte svoji e-mailovou adresu

Obratem se Vám ozveme

Zpětné volání zdarma

Zadejte svoje telefoní číslo a my Vám zavoláme zpět zcela zdarma

Kontaktní formulář

Napište nám pomocí
kontaktního formuláře

obrazek

Kontaktní formulář

nebo nám napište na email: reseni@poradimesuverem.cz nebo přímo zavolejte na 724 800 094.
obrazek

práce pro vás hledáme zprostředkovatele

Nabízíme: Seriózní jednání - Pružnost - Kreativita - Úspěšnost

Popis: člověk proklientsky orientovaný, slušný, komunikativní, schopný pružného přístupu, nelže, neokrádá klienty, chce si vydělat peníze.

Jste to právě Vy? Kontaktujte nás